Enviat per: SRC | 20 Novembre, 2007

La visita del Sr. Gerard Miranda


nens de turkana

El Sr. Gerard Miranda, ajudant del governador del nostre districte, ens va visitar el passat dia 13 de novembre i en la seva intervenció ens va parlar, entre d’altres temes, de la problemàtica en l’eradicació de la polio, que ha estat el tema principal de l’ajut del Rotary Internacional en els darrers anys i que sembla que encara se’n detecten petis brots, per la qual cosa cal seguir lluitant-hi decididament.

Igualment, ens recorda la necessitat de seguir participant en el programa d’ajuda pels recursos hídrics i de la possibilitat de fer-ho amb el projecte que lidera el Club Rotary de Vitoria. En aquest sentit, cal deixar palès que el nostre club ja ho està fent i que precisament en el proper plenari ens visitarà un membre d’aquest club per explicar-nos el projecte que es farà realitat a Turkana (Kenia). En aquest projecte el nostre club hi participarà amb l’ajuda econòmica recollida en el sopar de Nadal de l’any passat.


Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Categories

A %d bloguers els agrada això: